Борозенська громада
Херсонська область, Бериславський район

Інформує ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі

Дата: 27.01.2021 14:56
Кількість переглядів: 1148

 

 

 

Платники Великоолександрівщини сплатили

майже півмільйона гривень за нерухомість

 

Протягом 2020 року до місцевих бюджетів Великоолександрівщини надійшло 467 тис. гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Спеціалісти Великоолександрівської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадують: ставки податку на нерухомість визначаються рішеннями сільської, селищної, міської рад або ради ОТГ. Ставка податку за 1 кв. метр бази оподаткування складає до 1,5 відсотка мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року.

На 1 січня 2020 року мінімальна зарплата складала 4723 гривні. Отже, у 2021 році максимальна сума податку на нерухомість дорівнює 70, 85 гривень за 1 кв. метр.

Коли необхідно сплачувати податок?

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - понад  60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - понад  120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - понад  180 кв. метрів.

Податкова за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника обчислює суму податку, яку мають сплатити фізичні особи, та до 1 липня надсилає платнику податкове повідомлення-рішення. Сплатити податок необхідно протягом 60 днів з дня його отримання. 

Що робити у випадку зміни місця проживання?

У випадку зміни місця проживання  повідомляйте податкову службу про зміну даних, які вносяться до облікової картки фізичної особи - платника податків (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), місце проживання / місцеперебування тощо), шляхом подання заяви за формою № 5ДР. Норми п. 70.7 ст. 70 ПКУ зобов’язують громадян подавати до контролюючих органів зазначені відомості протягом місяця з дня виникнення таких змін. 

 

ФОП та податкова декларація:

що з доходами фізичної особи - громадянина?

 

Спеціалісти Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадують фізичним особам - підприємцям особливості заповнення декларації про майновий стан і доходи.

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами і доповненнями (далі - ПКУ) фізичні особи - підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі - податкова декларація) за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб.

Фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, або переходять на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, або перейшли із спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, подають податкову декларацію за результатами звітного року, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на (перехід із) спрощену систему оподаткування, обліку та звітності (п.п. 177.5.2 п. 177.5 ст. 177 ПКУ).

Фізичні особи - підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 ПКУ (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року).
       Відповідно до п. 177.11 ст. 177 ПКУ фізичні особи - підприємці у податковій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого на доходи від підприємницької діяльності в розмірах, визначених відповідно до закону.

Форма податкової декларації та Інструкція щодо заповнення податкової декларації (далі - Інструкція), затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177).
         Відповідно до п. 8 розд. IІІ Інструкції у відомостях про власне майно та/або майно, яке надається в оренду (суборенду, емфітевзис):
     1) зазначаються відомості про нерухоме (рухоме) майно, що перебуває у власності платника податку станом на кінець звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, відповідно до категорії об’єкта нерухомого майна.

Кожній категорії об’єктів майна призначається окремий номер: 1 – земельні ділянки; 2 – житлові будинки; 3 – квартири; 4 – садові (дачні) будинки; 5 – гаражі; 6 – водойми; 7 – автомобілі легкові; 8 – автомобілі вантажні (спеціальні); 9 – водні транспортні засоби; 10 – повітряні судна; 11 – мотоцикли (мопеди); 12 – інше нерухоме (рухоме) майно;
     2) кожний об’єкт майна відображається платником податку окремо із зазначенням у графі:  1 – коду рядка; 2 – номера категорії об’єктів;  3 – місцезнаходження об’єкта нерухомого майна (країна, адреса) або марки (моделі) рухомого майна;  4 – року набуття права власності/року випуску (для рухомого майна);   5 -– загальної площі нерухомого майна (значення вказується у квадратних метрах);   6 – значення власної частки в загальній площі нерухомого майна;  7 – відмітки про надання майна в лізинг, оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) (вказується позначкою «х»).
      Таким чином, фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування має подавати за результатами календарного року податкову декларацію, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, в тому числі відомості про нерухоме та рухоме майно.

Коментарі від спеціалістів Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі у Facebook дивіться за посиланням: https://www.facebook.com/tax.kherson.crimea.sevastopol.

 

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора