Інформує ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі
Робоча зустріч: активна співпраця з оновленими громадами Великоолександрівщини
Податківці Великоолександрівської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі провели робочу зустріч з головою Великоолександрівської територіальної громади Наталією Корнієнко з питань забезпечення якісного проведення у 2021 році кампанії декларування громадянами та самозайнятими особами доходів, отриманих у 2020 році.
В умовах децентралізації значно зросла роль і відповідальність органів місцевого самоврядування за надходження коштів до місцевих скарбниць. Відтак, співпраця податківців з територіальними громадами – є одним із важливих та дієвих напрямів наповнення місцевих бюджетів.
Під час ділової та продуктивної розмови посадовці обговорили основні шляхи подальшої співпраці з питань адміністрування місцевих податків та зборів. Детально розглянули питання взаємодії під час проведення кампанії декларування доходів громадян «одноосібників» - потенційних декларантів, які отримували доходи від власних та орендованих земельних ділянок та паїв понад 2 га за минулий рік.
Завершенням зустрічі стало досягнення домовленості щодо спільної просвітницької роботи з питань декларування доходів громадян, організації виїздів до громад для приймання декларацій з наданням практичної допомоги їх заповнення та індивідуальної роботи з різними категоріями декларантів, які мають прозвітувати про отримані доходи.
Деклараційна кампанія – 2021: як отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків?
У Головному управлінні ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадують жителям Херсонщини про можливість отримання широкого спектру електронних сервісів від ДПС.
Зокрема, в рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців, громадянам надано можливість отримати через Електронний кабінет платника відомості про отримані доходи та утримані податки, а також підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб в електронному вигляді. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua.
Детальніше ознайомитися з інформацію щодо порядку отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру можна на вебпорталі ДПС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді https://tax.gov.ua/fizichnim-osobam/vidomosti-doxid/. Тобто, цю послугу можна отримати без відвідування податкової інспекції.
Підписуйтеся на офіційні сторінки ДПС України та Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в соціальних мережах, на яких ви зможете переглянути податкові новини та дізнатися багато іншої корисної інформації.
Приймання платіжних карток обов’язкове для бізнесменів трьох міст Херсонщини
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що суб’єкти господарювання, які проводять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 25 тис. осіб і відповідно до законодавства використовують реєстратори розрахункових операцій, зобов’язані приймати спеціальні платіжні засоби для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги).
Такі вимоги встановлено Постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 № 878 «Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів». На Херсонщині є 3 населених пункти – обласний центр, міста Нова Каховка й Каховка, бізнесмени яких обов’язково мають приймати спеціальні платіжні засоби.
Виключенням є заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств, а також підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. метрів (крім автозаправних станцій).
За порушення порядку проведення готівкових розрахунків та розрахунків з використанням електронних платіжних засобів за товари (послуги) статтею 163-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на фізичну особу - підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 17000 гривень).
Також, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та/або безготівковій формі, зобов'язані надавати розрахунковий документ встановленої форми. Квитанція, отримана при здійсненні розрахунку за допомогою електронного платіжного засобу (ЕПЗ), не є розрахунковим документом у розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та не підтверджує факт продажу товару (отримання послуг), а лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку держателя ЕПЗ.
Під час розрахунків за допомогою POS-терміналів, інтернет-банкінгу та інтернет-еквайрингу застосування РРО є обов’язковим.
Розрахунковий документ (фіскальний чек) повинен бути сформований з формою оплати «безготівкова/ЕПЗ/Картка тощо».
Подання заяви для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними суб’єктами господарювання, які використовують програмні РРО
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі відповідає на запитання платників податків.
Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видається органами ліцензування, якими відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2015 № 609 є територіальні органи ДПС.
Для отримання такої ліцензії суб’єкт господарювання подає до органу ліцензування за місцем провадження діяльності заяву про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями у довільні формі.
У заяві зазначає перелік програмних РРО, які знаходяться у місці торгівлі, їх фіскальні номери, дату реєстрації ПРРО в контролюючому органі та назву моделі ПРРО.
До уваги платників!
З 1 січня 2021 року введені в дію нові бюджетні рахунки у розрізі територіальних громад для зарахування надходжень до бюджету та небюджетні рахунки для зарахування єдиного внеску.
Станом на 24 лютого 2021 року податковими органами забезпечено рознесення платежів день-у-день у повному обсязі датою фактичного перерахування та їх відповідне відображення в Електронному кабінеті.
Зазначаємо, що відповідно до норм п. 52 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ пеня та штрафні санкції не застосовуються за порушення податкового законодавства, вчинені у період дії карантину.
Інформація щодо нових реквізитів бюджетних та небюджетних рахунків розміщена в електронному кабінеті платників, на вебпорталі ДПС у рубриці «Бюджетні рахунки» (https://tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/) та в Центрах обслуговування платників.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
Cписання податкового боргу до 3060 гривень
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що Законом України від 04.12.2020 р. №1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі - Закон № 1072), який набрав чинності 10 грудня 2020 року (опублікований у виданні «Голос України» 09.12.2020 р.) передбачено списання незначних сум податкового боргу.
Списанню підлягає податковий борг (у тому числі штрафні санкції і пеня) платника податків, сукупний розмір якого за усіма податками і зборами не перевищує 3 060 гривень (включно), що обліковувався станом на
1 листопада 2020 року та залишився несплаченим/ непогашеним станом на дату списання такого боргу.
Не підлягає списанню податковий борг з податків та зборів, які відповідно до податкового, митного та іншого законодавства справляються у зв'язку із ввезенням (пересиланням) товарів на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезенням (пересиланням) товарів з митної території України або території вільної митної зони, а також податковий борг осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства.
Заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску не підпадає під списання згідно з нормою пункту 24 підрозділу 10 розділу XX ПКУ (зі змінами, внесеними Законом № 1072), однак частина заборгованості зі сплати єдиного внеску може бути списана згідно з нормою пункту 915
розділу VIII Закону про ЄСВ, до якого внесено зміни, описані вище.
Під дію Закону № 1072 підпадають усі категорії платників податків, крім осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства, та осіб, які мають податковий борг з митних платежів.
Звертаємо Вашу увагу, що заява на списання податкового боргу до 3 600 не подається, оскільки списання здійснюється контролюючим органом одноразово та одночасно усім платникам податків, сукупна сума податкового боргу яких станом на 1 листопада 2020 року не перевищувала 3 060 гривень (включно) та залишилась непогашеною на дату такого списання.
Також після проведення списання податкового боргу майно платника податків звільняється з-під податкової застави та виключається з відповідних державних реєстрів. Також інформація про списані суми передається до органів Державної виконавчої служби для закриття виконавчих проваджень.
Інформацію про списання податкового боргу платник податків може отоимати в приватній частині Електронного кабінету (в доступній для перегляду платнику податків інформації про стан розрахунків з податків та зборів буде відображена сума списання із посиланням на Закон №1072) за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/.
Також інформацію про таке списання щодо суб'єктів господарювання після його проведення буде оприлюднено на вебпорталі ДПС (https://tax.gov.ua/). Крім того, інформація про проведене списання надаватиметься платнику податків у разі його звернення до контролюючого органу із відповідним запитом.
Детальніше про зміни за посиланням: https://tax.gov.ua/podatki-ta-zbori/informatsiyni-listi/444725.html.
Пресслужба Головного управління
ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі