Борозенська громада
Херсонська область, Бериславський район

Увага!!!!! Рекомендації щодо попередження пожеж під час збирання врожаю

Дата: 17.06.2021 09:17
Кількість переглядів: 1178

Керівникам підприємств та сільгосп виробникам

Про забезпечення протипожежного захисту

нового врожаю

          З метою забезпечення пожежної безпеки та недопущення пожеж врожаю і сільгосптехніки під час збирання зернових культур, заготівлі грубих кормів, а також у місцях їх зберігання і переробки в 2021 році доводимо до Вашого відома рекомендації щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки під час підготовки та збирання врожаю (додається) розроблених Головним управлінням ДСНС України в Херсонській області.

          Крім того звертаємо Вашу увагу, що пожежна безпека на об’єктах агропромислового комплексу забезпечується шляхом проведення організаційних, технічних та інших заходів, спрямованих на запобігання пожежам, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для швидкого виклику пожежних підрозділів та успішного гасіння пожеж.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про пожежну безпеку» забезпечення пожежної безпеки підприємств агропромислового комплексу покладається на їх керівників та уповноважених ними осіб (наказом керівника та посадовою інструкцією).

В зв’язку з цим, перед початком збиральної компанії просимо Вас провести протипожежні інструктажі з відповідальними особами та працівниками, а також дотримуватись вимог пожежної безпеки у період збирання врожаю передбачених спільним наказом Міністерства аграрної політики України і Міністерства України з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 04 грудня 2006 року № 730/770 «Правила пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України».

Поряд з цим нагадуємо, що 17 квітня 2020 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу».

Згідно з яким:

 - знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом карається штрафом від 91 800 до 153 000 гривень або обмеження волі від 2 до 5 років (ст. 245 Кримінального кодексу України);

- випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах карається штрафами від 3 060 до 6 120 гривень (ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Випалювання сухої рослинності має згубний вплив на стан навколишнього природного середовища, адже призводить до руйнування екосистеми (знищення рослин, комах, птахів та тварин), забруднення атмосферного повітря, погіршення якості ґрунту. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період.

Наголошуємо, що самовільні підпали зменшують біорізноманіття та порушують природну рівновагу. Саме тому, зважаючи на збільшення кількості загорянь у природних екосистемах та на відкритих територіях, закликаємо Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки під час збирання врожаю.

Додаток: Рекомендації.

З повагою,

В.о. директора Департаменту                                                  М.СТЕПАНОВА

Олександр Коваленко (0552) 42 27 62


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора