Борозенська громада
Херсонська область, Бериславський район

Про заборону спалювання сухої рослинності

Дата: 10.04.2024 11:16
Кількість переглядів: 31

Про заборону спалювання сухої рослинності

Звертаємо увагу, згідно ст. 113 Кримінального кодексу України на час воєнного стану спалювання сухої трави, листя чи іншої рослинності може бути кваліфіковано правоохоронними органами як диверсію, розглядаться як злочин, за який передбачено кримінальну відповідальність: позбавлення волі на строк п'ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.  

Із настанням веснимешканці приватних домоволодіньжитлових будинківсадівничих товариств активно починають наводити лад а земельних ділянках, при цьому спалюють гілкисуху траву та сміття.

На жаль, більшість людей не усвідомлюютьщо від спалювання рослинності та сміття страждають саміоскільки значно підвищується рівень забруднення атмосферного повітря.

Нагадуємо мешканцям населених пунктів про небезпеку для здоров’я людей, яку завдає вдихання диму від спалюваного листя та рослинності, і особливо – відходів. Адже навесні та влітку листя дерев не тільки очищає повітря та збагачує його киснем, а й накопичує з повітря пил та інші шкідливі речовини. Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощоякі осідають у легенях.

Крім того, відомощо очерет слугує прихистком для тварин та птахів.

Рослини – джерело харчування для тваринщо мешкають в екосистемахСпалюючи суху траву та очерет, зменшується видовий склад рослинностіщо слугують поживою для тварин.

Навесні починає відростати трава, на чагарниках з’являються перші брунькиВогонь повністю знищує перші пробудження рослинного світувідтакзменшується кількість квіткових рослин. Як наслідок, на полях з’являється все більше бур’янівякі значно стійкіші до пожежпорівняно з типовими дикими травами. 

Разом з цим, у пожежі знищується насіння тих рослинщо знаходяться на поверхні землі і у верхньому шарі ґрунтуВиживають лише тічиї кореневища знаходяться глибоко у ґрунтіоднорічні – зникають назавжди

Під час підпалу трави гине вся корисна мікрофлора ґрунту, особливо та, що допомагає різноманітним рослинам протистояти хворобам. На її відновлення потрібен час, особливо навесні, коли рослини набирають силу.

На місці підпалу екосистема може відновитися лише через п’ять-шість роківоднак бувають випадки, коли не відновлюється взагалі

Кодексом України про адміністративні правопорушення статті 771 за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, передбачено накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн) і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн). Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6120 – 12420 грн) і на посадових осіб - від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (21420 – 30600 грн).

 

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора